Nepeceny cokoladovy chescake

25.05.2010 18:06

Suroviny:

1 balení tmavých BEBE sušenek 100 g másla 500 g čokolády na vaření 250 g tučného tvarohu 180 g pomazánkového másla 400 ml šlehačky

Příprava:

Do rozmixovaných nebo válečkem rozdrcených sušenek přidáme rozpuštěné máslo. Dortovou formu vyložíme pečícím papírem, na něj rovnoměrně rozprostřeme sušenkovou hmotu a dáme na 30 minut do chladničky. Do směsi z pomazánkového másla Želetava, tvarohu Želetava a 250 ml šlehačky přidáme 400 g ve vodní lázni rozpuštěné a vlažné čokolády a šlehačem vyšleháme na hladký krém. Čokoládový krém rozetřeme na sušenkový korpus a opět vložíme asi na hodinku do chladničky. Zbytek šlehačky vlijeme do menšího hrnce, přivedeme k varu a po té ihned vypneme plotnu. Vmícháme na kousky nalámanou čokoládu, tak aby se spojila se smetanou. Téměř studenou polevu opatrně nalijeme na dort a vložíme na hodinu zpět do lednice.

Náš tip: Pokud nahradíme tmavé sušenky a tmavou čokoládu za světlé ingredience vykouzlíme stejně tak dobře světlý cheescake, který nejlépe chutná s ovocným přelivem, který připravíme rozmixováním mražené ovocné směsi s 50 g cukru a lžící citrónové šťávy.